Nyárbúcsúztató kirándulás Tokajba

Írta ekkor
In Uncategorized /

 

A Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesületének hajdúszoboszlói körzeti csoportja szeretettel meghívja az egyesület tagjait egy kellemes, nyárbúcsúztató kirándulásra Tokajba, 2025. augusztus 15-én, pénteken.

Tokaj hazánk egyik legismertebb borvidéke, ahol a Tisza és a Bodrog találkozása különleges természeti szépségeket kínál. A város híres történelméről, hagyományairól és persze világhírű tokaji borairól. A kirándulás során lehetőség nyílik arra, hogy mindenki megtapasztalja Tokaj hangulatát – akár a Tisza hullámain, akár egy finom ebéd mellett, vagy a kilátóból elénk táruló táj szépségében gyönyörködve.

Az utazás menete:

  • Indulás: Debrecenből 8:25-kor induló személyvonattal
  • Átszállás: Nyíregyházán, majd onnan Tokajba a Tokaj InterCity-vel
  • Hazaút: Ugyanazon az útvonalon, érkezés Debrecenbe várhatóan 18 órára

(Figyelem! A Kör IC csak Nyíregyházáig közlekedik, ezért visszafelé is személyvonattal utazunk Debrecenig.)

A programból:

  • Kényelmes séta a hajóállomásig (kb. 30 perc)
  • Hajókirándulás a Tiszán – kísérőink segítségével a látássérült tagtársaink is biztonságosan élvezhetik az élményt
  • Lehetőség borvásárlásra a helyi pincészetek kínálatából
  • A bátrabbak felmehetnek a kilátóba is, ahol elmeséljük, milyen panoráma tárul elénk
  • Ebédelési lehetőség a híres Halászcsárdában, ahol külön kérésre halászlé is rendelhető

Részvételi díj: 3.500 Ft, amely tartalmazza:

  • A hajókirándulás díját (2.500 Ft)
  • Az InterCity pótjegyet (1.000 Ft)

Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 12. (kedd) estig!

A határidő után jelentkezők csak abban az esetben tudnak csatlakozni, ha saját maguk intézik a vonat- és pótjegy vásárlását!

Kérjük, részvételi szándékát Kuik Mihályné csoportvezetőnknél jelezze személyesen vagy telefonon a megszokott elérhetőségen!

 

Várunk minden kedves tagtársunkat szeretettel erre a tartalmas, baráti hangulatú napra!

 

Kuik Mihályné

csoportvezető

Cikk megosztása