Beszámoló a júliusi szemléletformáló programokról

Írta ekkor
In Uncategorized /

 

2025 júliusában egyesületünk ismét több intézményben és rendezvényen tartott szemléletformáló programokat, melyek célja a látássérült emberek életének, mindennapi kihívásainak és lehetőségeinek bemutatása volt. Programjaink fókuszában továbbra is az elfogadás és az empátia erősítése állt.

A foglalkozások során interaktív eszközök és tapasztalati élmények segítségével ismertettük meg a résztvevőkkel, hogy milyen nehézségekkel, valamint milyen megoldásokkal élnek a látássérült emberek. A táborozók és intézményi résztvevők nyitottan, aktívan kapcsolódtak be az alkalmakba, a visszajelzések alapján pedig sok értékes és maradandó élménnyel távoztak.

A programok helyszínei és résztvevői:

Július 8. – Debrecen-Nagycsere Nyári tábor

  • vegyes csoport – 58 fő

Július 10. – Derecskei Szociális és Gyermekjóléti Központ

  • vegyes 1 csoport – 35 fő
  • vegyes 2 csoport – 22 fő
  • vegyes 3 csoport – 47 fő

Július 17. – Derecskei Szociális és Gyermekjóléti Központ Napközis tábor

  • vegyes 1 csoport – 60 fő
  • vegyes 2 csoport – 60 fő

Július 23. – Hajdúhadházi Család- és Gyermekjóléti Központ, Nyári játszóház (LÁViA)

  • vegyes csoport – 26 fő

Július 30. – Láthatatlan Iskola Alapítvány

  • vegyes csoport – 65 fő

Összesen: 373 fő vett részt szemléletformáló programjainkon július hónapban.

Bízunk benne, hogy a programok során szerzett élmények hozzájárulnak ahhoz, hogy a résztvevők empatikusabban és nyitottabban forduljanak a látássérült emberek felé. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a társadalmi szemléletformálás már gyermekkorban elkezdődjön – ez ugyanis megalapozza a jövő befogadó, együttérző közösségeit.

 

Bora Sándor

elnök

Cikk megosztása