Óvárosi barangolás Debrecenben

Írta ekkor
In Uncategorized /

 

„Álmaimban nincs tér s idő,

Minden utca egymásba ér s összenő.

Debrecen szívében sétálok,

S hirtelen a város szélén állok.

Hull a hó, esik eső,

Hold ragyog, nap süt, fúj a szellő.

Múlt s jelen összeér

Alvó órák idején.”

 

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Hajdúdorog körzeti csoport szervezésében megvalósuló „Óvárosi barangolások” programunkra.

Egy különleges hangulatú sétára invitálunk benneteket Debrecen óvárosi részébe, ahol a múlt és jelen találkozásának élményét élhetjük át együtt.

  • Időpont: 2026. május 19. (kedd) 10:00
  • Találkozó: 9:15-kor a LÉARE irodájában, ahonnan közösen indulunk

A program során Szabó Ágnes Ildikó vezetésével bejárjuk a zegzugos utcákat, miközben érdekes történeteket hallhatunk a város házairól, egykori lakóiról és titkairól. Sétánk végén a Méliusz téren található Veres templomot is megtekintjük.

Fontos tudnivalók:

  • Kényelmes cipő viselése ajánlott
  • A meleg időjárásra tekintettel kérünk, hogy mindenkinél legyen ivóvíz

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezési határidő: 2026. május 15. (12:00)

 

Várunk benneteket egy kellemes, tartalmas közös barangolásra!

Üdvözlettel:

Gál Viktória

csoportvezető

Cikk megosztása