
„Álmaimban nincs tér s idő,
Minden utca egymásba ér s összenő.
Debrecen szívében sétálok,
S hirtelen a város szélén állok.
Hull a hó, esik eső,
Hold ragyog, nap süt, fúj a szellő.
Múlt s jelen összeér
Alvó órák idején.”
Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt a Hajdúdorog körzeti csoport szervezésében megvalósuló „Óvárosi barangolások” programunkra.
Egy különleges hangulatú sétára invitálunk benneteket Debrecen óvárosi részébe, ahol a múlt és jelen találkozásának élményét élhetjük át együtt.
- Időpont: 2026. május 19. (kedd) 10:00
- Találkozó: 9:15-kor a LÉARE irodájában, ahonnan közösen indulunk
A program során Szabó Ágnes Ildikó vezetésével bejárjuk a zegzugos utcákat, miközben érdekes történeteket hallhatunk a város házairól, egykori lakóiról és titkairól. Sétánk végén a Méliusz téren található Veres templomot is megtekintjük.
Fontos tudnivalók:
- Kényelmes cipő viselése ajánlott
- A meleg időjárásra tekintettel kérünk, hogy mindenkinél legyen ivóvíz
A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezési határidő: 2026. május 15. (12:00)
Várunk benneteket egy kellemes, tartalmas közös barangolásra!
Üdvözlettel:
Gál Viktória
csoportvezető
